Kierowca volvo wjechał wprost pod szynobus. Zginęły trzy osoby

19 lipca 2022, 20:12
fot. Lubuska policja
Do tragicznego wypadku doszło we wtorkowe popołudnie w Dąbrówce Wielkopolskiej w powiecie świebodzińskim. Kierujący samochodem marki Volvo wjechał na przejazd kolejowy, wprost pod nadjeżdżający szynobus. W wyniku wypadku zginęły trzy osoby.

We wtorek 19 lipca o godz. 17.46 dyżurny świebodzińskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o wypadku na przejeździe kolejowym przy ul. Piastowskiej w Dąbrówce Wielkopolskiej. Na miejsce zostało wysłanych 5 zastępów straży pożarnej, policja, dwie karetki pogotowia i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Według wstępnych ustaleń, kierujący samochodem osobowym marki volvo wjechał na przejazd kolejowy wprost pod nadjeżdżający szynobus. Siła uderzenia była ogromna, ponieważ auto zostało kompletnie zniszczone. Samochodem podróżowały 3 osoby - wszystkie zginęły w wyniku wypadku.

- Niestety w wyniku tego zdarzenia 3 osoby podróżujące samochodem poniosły śmierć. Na miejscu, pod nadzorem prokuratora, pracują świebodzińscy policjanci, którzy będą ustalać wszelkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia - mówi Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Szynobusem relacji Zbąszynek-Gorzów podróżowało około 20 osób. Na szczęście, nikomu z pasażerów i maszyniście nic się nie stało. Ruch kolejowy na trasie ze Zbąszynka do Gorzowa jest wstrzymany.

Policjanci przesłuchują świadków i próbują ustalić czy w momencie wypadku na przejeździe kolejowym działała sygnalizacja świetlna czy też kierowca zignorował czerwone światło i wjechał na przejazd.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości