Zabójstwo w Zielonej Górze. Brat zabił brata zadając cios nożem

9 grudnia 2020, 14:44
fot. archiwum
W poniedziałek w jednym z mieszkań w Zielonej Górze doszło do zabójstwa podczas libacji alkoholowej. Jak się okazało, sprawcą jest brat ofiary. Mężczyzna zadał swojemu bratu cios nożem w szyję. Został zatrzymany i usłyszał zarzut zabójstwa. Sąd zdecyduje czy zostanie tymczasowo aresztowany.

Wracamy do sprawy zabójstwa do którego doszło poniedziałek 7 grudnia w jednym z mieszkań przy ul. Porzeczkowej w Zielonej Górze. Policja zatrzymała w tej sprawie dwie osoby. We wtorkowy wieczór została przeprowadzona sekcja zwłok zmarłego mężczyzny oraz czynności procesowe z zatrzymanymi osobami. Jak się okazało, był to brat ofiary oraz znajomy, którzy uczestniczyli w imprezie zakrapianej alkoholem.

- Sekcja zwłok wykazała, że śmierć miała charakter gwałtowny i spowodowana została uderzeniem nożem w szyję ofiary. W tej sprawie prokurator przedstawił bratu ofiary zarzut zabójstwa z art. 148 par. 1 kodeksu karnego. Do zdarzenia doszło w trakcie wspólnego spożywania alkoholu przez obu braci. Mężczyzna przyznał się do dokonania zbrodni, lecz zasłaniając się stanem upojenia alkoholowego w chwili czynu nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć powodu dokonania tej zbrodni – mówi w rozmowie z lubuskie24.pl Zbigniew Fąfera, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

W środę 9 grudnia prokurator złożył do sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu tymczasowego. Sąd rozpozna wniosek na posiedzeniu w czwartek 10 grudnia. Za zabójstwo brata, mężczyźnie grozi od 8 lat do 25 lat więzienia lub dożywocie.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości