Wiadukt w Zielonej Górze do rozbiórki? Czekamy na wyniki ekspertyzy

22 sierpnia 2022, 10:36
źródło: Google
Czy wiadukt przy Alei Zjednoczenia pójdzie do rozbiórki? Jest taka ewentualność. Zielonogórski magistrat czeka na ostateczne ekspertyzy. Jeśli przypuszczenia się potwierdzą, oznacza to, że wiadukt trzeba będzie rozebrać i wybudować od nowa. A to oznacza kolejne utrudnienia dla kierowców

– Czekamy na wyniki ekspertyzy – odpowiadał na pytanie słuchacza w sprawie wiaduktu na Alei Zjednoczenia Janusz Kubicki w ostatniej audycji Prezydent na antenie zielonogórskiego Radia Index 96 FM.

Remont wiaduktu przy Alei Zjednoczenia w Zielonej Górze ruszył w kwietniu 2022 roku. Już na początku okazało się, że ma on uszkodzone części nośne konstrukcji. Z tego powodu przejezdna jest tylko jedna nitka tej drogi, ale tylko dla małych pojazdów - do 3,5 tony. Wjazd cięższych pojazdów na wiadukt przy Alei Zjednoczenia jest zabroniony.  

Prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki na radiowej antenie informował, że być może wiadukt będzie czekać rozbiórka. - Mam nadzieję, że to niedługo się pojawi, ta ekspertyza, która wytyczy nam dalszy kierunek. Boję się tego, że niestety wiadukt trzeba będzie rozebrać i zaprojektować nowy - mówił Janusz Kubicki. Prezydent podkreśla, że na ostateczną decyzję, co czeka wiadukt, możemy jeszcze trochę poczekać.

- To już niestety muszą się wypowiedzieć naukowcy, a na to potrzebują też czasu. Ja nie będę nikogo przyspieszał, bo to są newralgiczne rzeczy. Każdy nas pewnie widział w telewizji wiadukt we Włoszech, który się zawalił. Nie wolno tutaj pozwolić sobie na gdybanie. Musi być jasna i czytelna ekspertyza. Ona została zlecona profesorowi naszej uczelni - mówił na antenie Radia Index prezydent Zielonej Góry. 


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości