Zielona Góra rezygnuje z darmowych przejazdów dla obywateli Ukrainy

22 sierpnia 2022, 12:17
Od 3 marca obywatele, którzy uciekli przed wojną ze swojego kraju, mogli jeździć za darmo autobusami komunikacji publicznej w Zielonej Górze. Od poniedziałku 22 sierpnia muszą już płacić za bilety - tak jak wszyscy inni pasażerowie.

- Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o. informuje, że decyzją Prezydenta Miasta Pana Janusza Kubickiego od 22 sierpnia 2022 roku uchylone zostaje zarządzenie przyznające prawo do bezpłatnych przejazdów uchodźcom z Ukrainy. W związku z powyższym od 22 sierpnia uchodźcy z Ukrainy mają obowiązek zakupu biletu na przejazd środkami komunikacji miejskiej - taki komunikat pojawił się kilka dni temu na oficjalnej stronie przewoźnika. 

Bezpłatne przejazdy dla obywateli Ukrainy obowiązywały od 3 marca 2022. Była to decyzja prezydenta Janusza Kubickiego. Była to bezpośrednia pomoc skierowana w stronę tych, którzy uciekli z terenów objętych działaniami wojennymi. 

Pomoc nie dotyczyła osób, które do Zielonej Góry trafiły przed wybuchem wojny. Z bezpłatnych przejazdów komunikacją publiczną na terenie Zielonej Góry mogły korzystać osoby, które potwierdziły swoje obywatelstwo. Zarówno dorośli jak i dzieci, do 21 sierpnia 2022 nie musieli kupować miejskich biletów. 


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości