Kierowca forda z impetem wjechał w pieszą na pasach [film]

5 września 2022, 10:17
fot. Lubuska policja
W piątek 2 września przy ul. Wojska Polskiego w Zielonej Górze doszło do dramatycznego potrącenia na oznakowanym przejściu dla pieszych. Kierujący fordem z impetem wjechał w 29-latkę przechodzącą przez pasy. Kobieta z poważnymi obrażeniami została zabrana do szpitala. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu.

W miniony piątek 2 września na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ul. Wojska Polskiego w Zielonej Górze doszło do wypadku. Na miejsce została wezwana policja i pogotowie. Kierujący samochodem osobowym marki ford potrącił na pasach kobietę. Wszystko zarejestrowały kamery monitoringu.

Na nagraniu widać, jak 61-letni kierowca forda z impetem wjeżdża w 29-letnią kobietę, który już praktycznie schodziła z pasów. Siła uderzenia była tak duża, że potrącona kobieta wyleciała w powietrze i upadła kilka metrów od pasów. 61-latek kierujący fordem zatrzymał swoje auto dopiero kilka metrów za przejściem dla pieszych. Kobieta z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala.

- Kierujący fordem będzie odpowiadał za spowodowanie wypadku drogowego. Kodeks karny przewiduje za to karę pozbawienia wolności do 3 lat. Pamiętajmy o tym aby dostosować prędkość do natężenia ruchu na drodze, ale także do warunków atmosferycznych, szczególnie teraz w związku ze zbliżającym się okresem jesiennym. O szczególną ostrożność prosimy w godzinach porannego i popołudniowego szczytu, w rejonach przejść dla pieszych i skrzyżowań. Zwróćmy uwagę na bezpieczeństwo pieszych, niechronionych uczestników ruchu drogowego – mówi Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości