Wybrano Społeczników Roku 2020

10 grudnia 2020, 08:48
W tym roku, ogłoszenie wyników XIX edycji Konkursu Społecznik Roku w Pomocy Społecznej Województwa Lubuskiego, odbyło się wyjątkowo w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim.

Wojewoda Lubuski w czasie uroczystości docenił pracę osób i instytucji, które w dobie epidemii koronawirusa potrafiły dotrzeć z pomocą do osób wykluczonych, słabszych wymagających pomocy i wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

– Cieszę się, że po raz kolejny możemy tę uroczystość dzisiaj obchodzić, chociaż w zupełnie innych okolicznościach, ale myślę, że też i w tej sytuacji ona ma swój szczególny wymiar. W tym roku, kiedy jesteśmy zaangażowani w walkę z pandemią koronawirusa, wśród nas są też ludzie, którzy są samotni i potrzebują wsparcia drugiego człowieka. I w tym czasie potrzeba osób, które właśnie rozumieją stan sytuacji i dotrą do tych, którzy ten trudny czas przeżywają w samotności – powiedział w czasie ogłoszenia wyników konkursu wojewoda Władysław Dajczak, dziękując wszystkim osobom, które niosą pomoc innym, za podejmowane działania wspierające i opiekuńcze

Celem Konkursu „Społecznik Roku” w pomocy społecznej województwa lubuskiego jest promowanie tego typu działań w pomocy społecznej, wspierania rodziny i pieczy zastępczej, które dla wielu wydają się niemożliwe do zrealizowania w pracy z człowiekiem lub rodziną.

25 listopada 2020 roku odbyło się posiedzenie Kapituły Nagrody, na którym wyłoniono LAUREATÓW tegorocznej edycji KONKURSU „SPOŁECZNIK ROKU”. Ogółem, w tej edycji Konkursu wpłynęło 21 wniosków.

W kategorii: „Przyjaciel roku”:

Justyna Woźniak - Starszy asystent rodziny w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Żarach w uznaniu za działania pomocowe na rzecz drugiego człowieka.

Marcin Grzymkowski - Prezes Zarządu eObuwie.pl S.A. w Zielonej Górze – za działania pomocowe wspierające rozwój wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych.

W kategorii „Wydarzenie roku”:

Zespół pracowników Domu Pomocy Społecznej Nr 58 w Rokitnie - za zapewnienie poczucia bezpieczeństwa mieszkańcom Domu w sytuacji kryzysowej.

Fotoreportaż


1/5 Społecznik Roku 2020

1/5 Społecznik Roku 2020

2/5 Społecznik Roku 2020

2/5 Społecznik Roku 2020

3/5 Społecznik Roku 2020

3/5 Społecznik Roku 2020

4/5 Społecznik Roku 2020

4/5 Społecznik Roku 2020

5/5 Społecznik Roku 2020

5/5 Społecznik Roku 2020

Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości