Zdarzenie motocyklisty z osobówką. Wszystko nagrały kamery miejskiego monitoringu

6 października 2022, 12:11
źródło: Lubuska Policja
1500 złotych mandatu zapłaci 76-letni kierujący oplem, który nie ustąpił pierwszeństwa najeżdżającemu motocykliście. Wówczas doszło do zdarzenia. Zarejestrowały to kamery miejskiego monitoringu

Zdarzenie miało miejsce w środę, 5 października przed godziną 13 na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego z ulicą Reja.  Kierujący osobowym oplem skręcając w ulicę Reja, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu motocykliście i doprowadził do zderzenia. Przebieg zdarzenia nie budził żadnych wątpliwości, bo zostało ono zarejestrowane przez miejskie kamery monitorujące. Pomimo że zdarzenie wyglądało bardzo poważnie, a motocyklista trafił na badania do szpitala, okazało się, że nie odniósł poważniejszych obrażeń. 76-letni kierujący oplem został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych.

Lubuscy policjanci po raz kolejny apelują o rozsądną i bezpieczną jazdę. - Pamiętajmy o tym, aby dostosować prędkość do natężenia ruchu na drodze, szczególnie w godzinach szczytu. O szczególną ostrożność prosimy także niechronionych uczestników ruchu drogowego – pieszych, rowerzystów, motocyklistów czy użytkowników hulajnóg! Bądźmy czujni i nawet gdy znajdujemy się na przejściu czy przejeździe, zawsze sprawdzajmy, czy możemy bezpiecznie dostać się na drugą stronę - apeluje podinspektor Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. 


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości