Kierowca skody „zgarnął” 21 punktów karnych

10 października 2022, 09:36
fot. Lubuska policja
23-letni kierowca skody w kilka chwil „zgarnął” 21 punktów karnych i 2,2 tys. zł mandatu. Wszystko przez to, że w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 44 km/h, a do tego wyprzedzał inny pojazd na skrzyżowaniu. Okazało się, że mężczyzna miał prawo jazdy od niespełna roku i do tego już 2 punkty karne na swoim koncie. Będzie musiał ponownie zdać egzamin na prawo jazdy.

W ubiegłym tygodniu policjanci z patrolu ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie kontrolowali prędkość w miejscowości Miechów. Policjanci zatrzymali 23-letniego kierowcę skody, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 44 km/h, a do tego postanowił wyprzedzić inny samochód na skrzyżowaniu.

- Podczas kontroli okazało się, że 23-latek ma prawo jazdy od niespełna roku, co oznacza, że limit jego punktów karnych wynosi 21. Natomiast za przekroczenie prędkości i wyprzedzanie innego pojazdu na skrzyżowaniu został ukarany dokładnie 21 punktami karnymi oraz mandatem karnym w wysokości 2,2 tys. zł. Okazało się również, że kierowca posiadał na swoim koncie już 2 punkty za wcześniejsze wykroczenie – opowiada Klaudia Biernacka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie.

Tym samym kierowca skody osiągnął łączną ilość 23 punktów karnych. W tym przypadku policjanci sporządzili wniosek o sprawdzenie kwalifikacji kierowcy. Co to oznacza? Aby móc dalej jeździć, 23-latek kierowca ma dokładnie miesiąc na ponowne podejście do egzaminu na prawo jazdy. Jeżeli tego nie zrobi, to starosta lub prezydent miasta wyda decyzję administracyjną o cofnięciu uprawnień.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości