Sporo kolizji na drogach. Zdarzenia rejestrują kamery monitoringu

12 października 2022, 14:28
źródło: KMP w Zielonej Górze
Na drogach w Zielonej Górze i powiatu dochodzi od kilku do nawet kilkunastu kolizji drogowych, które najczęściej są wynikiem nieostrożności kierujących. Niestety błędy się zdarzają i wtedy dochodzi do różnych zdarzeń drogowych.

Na szczęście bez większych obrażeń wyszli uczestnicy zdarzenia drogowego, do którego doszło 11 października 2022 w Zielonej Górze.

- W godzinach porannych na ulicy Wojska Polskiego w Zielonej Górze doszło do zdarzenia drogowego, w którym kierująca wyjeżdżająca z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa prawidłowo jadącemu pojazdowi. Kierująca osobowym fordem wyjechała i uderzyła w jadący drugim pasem pojazd - opowiada podinsp. Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. 

Zdarzenie zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Zielonogórska policja publikuje je ku przestrodze. 

Jednocześnie policjanci apelują ponownie do wszystkich kierujących o zachowanie ostrożności, stosowanie się do przepisów ruchu drogowego i unikanie sytuacji, które mogą rozpraszać naszą uwagę. 

- Prosimy o rozważną i ostrożną jazdę, a także o dostosowanie prędkości do warunków i sytuacji na drodze. Bądźmy ostrożni, jedźmy wolniej i częściej stosujmy zasadę ograniczonego zaufania. Pamiętajmy też, żeby przed wykonywaniem manewrów na drogach, upewnić się, czy możemy je bezpiecznie wykonać, nie narażając innych uczestników ruchu drogowego - dodaje Stanisławska. 


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości