Pijany 62-latek w traktorze na krajówce. Miał blisko 2 promile i kosił trawę na poboczu

17 października 2022, 10:43
foto: Lubuska Policja
62-latek kosił trawę na poboczu drogi krajowej. Jednak był tak pijany, że nie zdołał jechać prosto. Swoim ciągnikiem wykonywał różne akrobacje, a przygodę zakończył w rowie. Jak się okazało, w organizmie miał prawie dwa promile alkoholu.

To niecodzienne zdarzenie miało miejsce w miniony piątek, 14 października. Wtedy to patrol ruchu drogowego wschowskiej policji na drodze krajowej nr 12 zauważył ciągnik rolniczy, który swoją jazdę zakończył w przydrożnym rowie. Policjanci postanowili sprawdzić, co się wydarzyło. Podjeżdżając do pojazdu, zauważyli wychodzącego z niego mężczyznę. Kierowca ciągnika oświadczył policjantom, że wykonywał prace polegające na koszeniu trawy na poboczu. 

Na szczęście 62 – letniemu traktorzyście nic się nie stało. Zachowanie mężczyzny wzbudziło podejrzenia mundurowych. Jak się okazało, przypuszczenia były słuszne. 
- Badanie trzeźwości 62-latka wykazało prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Pojazd usunięto z rowu i zabezpieczono. 62- latek stracił prawo jazdy. W najbliższym czasie usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości - mówi Marcin Maludy, rzecznik prasowy KWP w Gorzowie Wielkopolskim. 
 


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości