Kierowca audi „zgarnął” 55 punktów karnych w kilka sekund [film]

27 października 2022, 11:52
fot. Lubuska policja
Policjanci z zielonogórskiej grupy Speed zatrzymali kierowcę audi, który w ciągu kilku sekund popełnił tak wiele wykroczeń, że nałożyli na niego aż 55 punktów karnych. Jak się okazało 25-latek ma już cofnięte uprawnienia do kierowania za przekroczenie limitu 24 punktów. Policjanci skierowali wniosek do sądu o ukaranie nieodpowiedzialnego kierowcy.

W środę 26 października policjanci z zielonogórskiej grupy Speed patrolowali drogę krajową nr 32. W pewnym momencie zauważyli kierującego audi, który zszokował ich swoim zachowaniem. Mężczyzna w kilkanaście sekund złamał kilka przepisów i popełnił tak poważne wykroczenia, że policjanci nałożyli na niego aż 55 punktów karnych.

- Kierujący wyprzedzał pojazdy na skrzyżowaniu, a następnie przed przejściem dla pieszych, czym zlekceważył znak zakazu wyprzedzania. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna ma już cofnięte uprawnienia do kierowania. Funkcjonariusze skierowali wobec 25-latka wniosek o ukaranie do sądu. Odpowie ona za popełnione wykroczenia oraz przestępstwo – mówi Małgorzata Barska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Warto pamiętać, że od 17 września wzrosły limity punktów karnych nakładanych na kierujących za poszczególne wykroczenia. Dotychczas górną granicą było 10 punktów – teraz 15. Punkty gromadzą się przez 2 lata, a przekroczenie 24 skutkuje zatrzymaniem uprawnień do kierowania. Ważną zmianą jest także „recydywa” przy popełnianiu wykroczeń drogowych. Kierujący, który w ciągu dwóch lat zostanie zatrzymany ponownie za to samo wykroczenie zapłaci podwójną wysokość mandatu.


Podziel się


Komentarze