Nawet nie zwolniła. Kobieta z impetem wjechała w pieszych

8 listopada 2022, 09:21
źródło: Lubuska Policja
Pomimo zaostrzenia przepisów ruchu drogowego i wysokich kar, wciąż nie brakuje kierowców, którzy lekceważą znaki drogowe, ograniczenia prędkości i pierwszeństwo pieszych. Tak też było w minioną niedzielę, kiedy to kierująca osobowym fiatem wjechał w przechodzących prawidłowo pieszych.

Moment zdarzenia nagrała kamera miejskiego monitoringu. Widać tu ewidentną winę kierującej pojazdem. Kobieta, zbliżając się do przejścia dla pieszych, nawet nie zwolniła. Widać, że z dużą prędkością wjeżdża w pieszych. 

- Piesi znajdowali się już na środku przejścia, gdy wjechała w nich kierująca fiatem. Mężczyzna ze złamaną ręką trafił do szpitala. Kierująca będzie odpowiadała za spowodowanie wypadku drogowego. Kodeks karny przewiduje za to karę pozbawienia wolności do 3 lat - opowiada podinspektor Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Policjanci przypominają, że pieszy na przejściu nigdy nie może być zaskoczeniem dla kierującego! Niestety, ciągle jednak zdarzają się sytuacje, kiedy dochodzi do wypadków właśnie w tych miejscach. 

- Pamiętajmy też, że niechronionych uczestników ruchu drogowego także nic nie zwalnia z obowiązku zachowania ostrożności, dlatego, zanim przejdą lub przejadą na drugą stronę jezdni, powinni się upewnić, że mogą to zrobić w sposób bezpieczny - dodaje Stanisławska. 


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości