Mieszkańcy zbierają pieniądze na respiratory

18 listopada 2020, 10:52
Dwa respiratory, czyli sztuczne płuca dla szpitali w Słubicach i Sulęcinie chce zakupić Fundacja Świętego Klemensa z Sulęcina. Wraz z lokalną firmą Leks zorganizowała publiczną zbiórkę pieniędzy. Środki zostaną przekazane szpitalom, które kupią niezbędny sprzęt ratujący życie.

#PodarujOddech – to akcja zorganizowana przez Fundację Świętego Klemensa oraz lokalną piekarnię. Celem akcji jest zbiórka, która pozwoli sfinansować zakup dwóch respiratorów dla pacjentów szpitala w Sulęcinie oraz Słubicach. Koszt jednego respiratora to 50 000 zł — Fundacja na dobry start przekazuje po 10 000 zł na każdy z respiratorów.
Fundacja liczy na wsparcie mieszkańców regionu. Każdy z nich być może będzie potrzebował specjalistycznej pomocy lekarskiej, gdy będzie zakażony koronawirusem. Tak więc śmiało można powiedzieć, że mieszkańcy sami zbierają pieniądze, żeby ratować swoje zdrowie i życie.

Wszystkich, którzy zechcą wesprzeć akcję prosimy o wpłaty na numer konta Fundacji:
68 8369 0008 7109 5774 2000 0010
(Bank Spółdzielczy w Ośnie Lubuskim o/Sulęcin)
z dopiskiem „RESPIRATOR DLA SULĘCINA” lub „RESPIRATOR DLA SŁUBIC”.

Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane dla wyżej wyznaczonych oddziałów szpitalnych, które dokonają zakupu respiratorów. Cel jest bardzo szczytny, dlatego zachęcamy do wsparcia zbiórki i walki o ludzkie życie. Zbiórka trwa do 31 grudnia 2020 roku.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości