Szpital w Skwierzynie zostanie „odmrożony”

10 grudnia 2020, 10:21
fot archiwum
Po miesiącu funkcjonowania jako szpital covidowy, placówka w Skwierzynie wróci do normalnego funkcjonowania. Od poniedziałku 14 grudnia zostanie otwarty oddział wewnętrzny, a co za tym idzie placówka wraca do przyjmowania pacjentów w trybie pilnym i planowym.

Na początku listopada wojewoda lubuski Władysław Dajczak wydał decyzję przekształcenia szpitala w Skwierzynie w placówkę covidową i przygotowania łóżek dla pacjentów zakażonych koronawirusem, w tym 1 łóżka intensywnej terapii. Od tamtej pory, szpital zajmował się wyłącznie leczeniem pacjentów zakażonych COVID-19.

Jak informuje grupa Nowy Szpital do której należy placówka w Skwierzynie, od poniedziałku 14 grudnia szpital zaczyna wracać do normalnego funkcjonowania. A wszystko dzięki otwarciu szpitala tymczasowego w Zielonej Górze, do którego zostaną przetransportowani pacjenci ze Skwierzyny.

- "Odmrażamy" oddział wewnętrzny w szpitalu w Skwierzynie. Zgodnie z decyzją Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego od poniedziałku 14 grudnia szpital w Skwierzynie w całości wraca od normalnego funkcjonowania. Przyjmujemy pacjentów w trybie pilnym i planowym. Każdy pacjent przed przyjęciem będzie miał wykonany test na koronawirusa - Marta Pióro, rzecznik prasowy grupy Nowy Szpital.

Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości