Zielona Góra: Podwyżki cen ogrzewania od 17 stycznia

4 stycznia 2023, 10:00
Czy mieszkańcy Zielonej Góry po 17 stycznia przykręcą kaloryfery? Może się tak zdarzyć, bo tego dnia odbiorcy systemowego ciepła z zielonogórskiej elektrociepłowni zapłacą blisko 70% wyższe rachunki.

Drożeje wszystko. Energia elektryczna, czynsz, codzienne zakupy. Do tego dojdą wysokie ogromne podwyżki cen dostarczanej do domów energii cieplnej. Elektrociepłownia tłumaczy, że to czasowa podwyżka, bo od 1 maja ceny mają spaść. Problem w tym, że 1 maja raczej nikt już ogrzewania nie będzie potrzebował. Zielonogórzanie o wiele więcej zapłacą za ciepło wtedy, kiedy będą go najbardziej potrzebować

Zielona Góra: drożej za ogrzewanie w 2023 roku

Zmiana taryfy dla ciepła w Elektrociepłowni Zielona Góra jest efektem ogłoszenia Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska. Zgodnie z zapisami w rozporządzeniu, wzrost dotychczasowych cen oraz stawek opłat wyniesie średnio o 56,94%. Do tego wzrosną jeszcze opłaty dystrybucyjne, więc relanie - ciepło dla mieszkańców Zielonej Góry wzrośnie aż o 70%

Jak informuje zielonogórska Elektrociepłownia, nowe ceny i stawki opłat obowiązywać będą od 17 stycznia do  30 kwietnia 2023 roku. Od 1 maja 2023 nastąpi ich obniżenie średnio o 22,35%, ale to w stosunku do stawki obwiązującej od 17 stycznia.

Skąd tak wysoka podwyżka za ciepło w domach mieszkańców Zielonej Góry? Miejscowa elektrociepłownia tłumaczy, że wzrost emisji gazów cieplarnianych oraz wzrost cen paliw sprawiły, że obowiązujące taryfy nie pokrywają w pełni kosztów prowadzenia działalności wytwarzania ciepła.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości