Nocny pożar w Żarach. Spłonął sklep spożywczo-monopolowy

9 stycznia 2023, 12:11
źródło: Ochotnicza Straż Pożarna w Żarach Kunicach
Do wczesnych godzin porannych strażacy z Żar i okolic walczyli z pożarem, który wybuchł w kamienicy w Żarach. Całkowicie spłonął sklep spożywczo-monopolowy i pomieszczenia biurowe. Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał.

Zgłoszenie o pożarze w kamienicy w samym centrum Żar miejscowa straż pożarna otrzymała tuż przed godziną 2 w nocy. Na pomoc mieszkańcom wysłano aż siedem zastępów straży - z Żar oraz pobliskich miejscowości. 

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia, strażacy najpierw ewakuowali mieszkańców, którzy znajdowali się na wyższych kondygnacjach. Przy użyciu drabiny musiał być ewakuowany mężczyzna, który z powodu silnego zadymienia nie był w stanie sam opuścić swojego mieszkania. Równocześnie z tym trwała akcja gaszenia pożaru, który rozwijał się w części parterowej budynku przy Placu Przyjaźni.

Akcja gaśnicza trwała około 4,5 godziny, została więc zakończona we wczesnych godzinach porannych. Dopiero wtedy mieszkańcy mogli powrócić do swoich domów. Łącznie z budynku ewakuowano 13 osób. Na szczęście nikt nie ucierpiał, ale straty są ogromne. W pożarze spłonęło doszczętnie całe pomieszczenie, w którym znajdował się sklep spożywczy oraz przyległe biuro. Łącznie około 70 metrów kwadratowych. 


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości