"Na rondzie prosto". 18-latek w audi przejechał przez środek ronda [film]

10 stycznia 2023, 08:54
fot. Gmina Sulechów
1200 złotych mandatu i 10 punktów otrzymał 18-latek kierujący audi, który jadąc z nadmierną prędkością nie opanował pojazdu i przejechał przez środek ronda Piłsudskiego w Sulechowie. Młody mężczyzna nie tylko zniszczył dekoracje świąteczne, ale również spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wszystko działo się w piątkowy wieczór 6 stycznia na rondzie Piłsudskiego w Sulechowie. Kamery monitoringu miejskiego nagrały, jak kierujący osobowym audi przejeżdża przez środek ronda, niszcząc świąteczne dekoracje.

- Zawiadomienie o popełnieniu wykroczenia złożyli funkcjonariusze straży miejskiej z Sulechowa. Na podstawie przekazanych nagrań z monitoringu miejskiego, sulechowscy policjanci ustalili numer rejestracyjny pojazdu i dotarli do kierującego, którym okazał się 18-letni mieszkaniec Sulechowa – opowiada Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Policjanci zdecydowali, że 18-latek zostanie ukarany mandatem w wysokości 1200 złotych oraz 10 punktami karnymi w związku z niedostosowaniem prędkości do warunków ruchu oraz spowodowaniem zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. -Na nagraniu widać w oddali pieszego, który widząc co dzieje się na drodze zaczyna uciekać. Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych – podkreśla Maludy.

 


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości