Hiena cmentarna zatrzymana. 40-latek okradał groby na cmentarzu

10 stycznia 2023, 10:26, red
fot. Marcin Kluwak
Policjanci zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który okradał groby na cmentarzu w Rzepinie. Mężczyzna zaatakował metalowym prętem świadka zdarzenia, który powiadomił o całym zdarzeniu policję. 40-latek został zatrzymany i tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

W piątkowy wieczór 6 stycznia policjanci z komisariatu policji w Rzepinie dostali zgłoszenie o mężczyźnie, który ubrany w mundur z emblematami służby celnej dokonał kradzieży zniczy, wiązanek i kwiatów na cmentarzu w Rzepinie. Mało tego, agresywny mężczyzna miał też zaatakować świadka zdarzenia, który powiadomił o całym zdarzeniu policję.

- Funkcjonariusze szybko ustalili miejsce pobytu opisywanego mężczyzny, gdzie następnie został zatrzymany. W miejscu przebywania 40-latka policjanci ujawnili skradzione przedmioty jak i metalowy pręt, którym zaatakował świadka zdarzenia – opowiada Agnieszka Kaczmarek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Słubicach.

Prokurator zawnioskował o tymczasowy areszt dla mężczyzny na okres 3 miesięcy. Natomiast Sąd Rejonowy w Słubicach przychylił się do wniosku prokuratora i zdecydował, że 40-latek zostanie tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat więzienia.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości