Kamera monitoringu uchwyciła niebezpieczne zachowanie pieszej

12 stycznia 2023, 12:06
źródło: Lubuska Policja
Ten film mówi wszystko. Oto jak można stracić życie lub zdrowie, przechodząc bezmyślnie przez jezdnię, gdy dosłownie kilka metrów dalej znajduje się doskonale oznakowane przejście dla pieszych.

- Trudno racjonalnie wytłumaczyć zachowanie pieszej, która w poniedziałek w godzinach porannego szczytu komunikacyjnego dosłownie wbiegła na środek skrzyżowania, chociaż tuż obok było przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną. To nierozsądne i niebezpieczne zachowanie zarejestrowała kamera monitoringu miejskiego - informują zielonogórscy policjanci.

Na szczęście w tym przypadku prędkość samochodu nie była duża i kobieta nie odniosła poważniejszych obrażeń, ale ta sytuacja wcale nie musiała się tak zakończyć. 
 
- Za swoje zachowanie została ukarana mandatem karnym, 1500 złotych. Ta sytuacja powinna być przestrogą dla innych pieszych, którzy w podobny sposób, często lekceważąc przepisy ruchu drogowego i zasady bezpieczeństwa, ryzykują swoje zdrowie czy nawet życie - informują funkcjonariusze zielonogórskiej drogówki. 


Podziel się


Komentarze