Droższe parkowanie w Zielonej Górze. Za brak biletu kara 200 zł

10 grudnia 2020, 16:00
fot. Igor Skrzyczewski, Urząd Miasta Zielona Góra
Od tego tygodnia mieszkańcy Zielonej Góry płacą więcej za parkowanie. Wprowadzono nie tylko wyższe opłaty, ale również poszerzono strefę płatnego parkowania o nowe ulice. Najbardziej szokuje jednak podwyżka w sprawie dodatkowych opłat za brak biletu lub przekroczenie czasu parkowania. Kara może wynieść 50 lub nawet 200 zł.

Decyzją zielonogórskich radnych strefa płatnego parkowania w mieście została poszerzona, a co za tym idzie zostało włączonych 38 nowych parkomatów, które znajdują się m.in. przy ul. Sowińskiego, Fabrycznej, Herberta, Sienkiewicza, Dąbrowskiego czy Ogrodowej. Nowe stawki za parkowanie na terenie miasta Zielona Góra miały funkcjonować od kwietnia 2020 roku, jednak ze względu na pandemię koronawirusa droższe parkowanie obowiązuje od tego tygodnia.

Nowa stawka to obecnie 3 zł za pierwszą godzinę parkowania, czyli o złotówkę drożej niż do tej pory. Za drugą godzinę zapłacimy już 3,60 zł (wcześniej 2,40 zł), a za trzecią godzinę 4,30 zł (wcześniej 2,80 zł). Z kolei za czwartą i kolejne godziny stawka wynosi 3 zł (wcześniej 2 zł). Wydłużony został również czas, w którym mieszkańcy Zielonej Góry oraz osoby przyjezdne muszą płacić za parkowanie. Opłaty będą pobierane od poniedziałku do piątku w godz. od 9 do 17.

Droższy jest również abonament dla mieszkańców. Jeżeli ktoś mieszka w strefie płatnego parkowania za tygodniowy abonament będzie musiał zapłacić 100 zł (wcześniej 50 zł), miesięczny abonament to koszt 300 zł (120 zł), trzymiesięczny 800 zł (280 zł). Natomiast za abonament roczny trzeba zapłacić aż 3 tys. zł.

Najbardziej jednak szokuje zmiana, jeżeli chodzi podwyżkę dodatkowych opłat za brak biletu lub przekroczenie czasu parkowania. Do tej pory jeżeli ktoś nie zapłacił za parkowanie musiał liczyć się z karą w wysokości 50 zł. Teraz kara za brak biletu parkingowego to aż 200 zł. Natomiast za przekroczenie czasu parkowania kierowca mógł co najwyżej zapłacić 15,20 zł. Teraz opłata wynosi aż 50 zł, niezależnie od tego czy przekroczyło się czas parkowania o 5 min czy o 2 godziny.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości