Trzech mężczyzn zostało porażonych prądem

24 stycznia 2023, 10:05, red
fot. archiwum
Do niebezpiecznego wypadku doszło w jednym z zakładów pracy przy ul. Zachodniej w Świebodzinie. Podczas prowadzonych prac elektrycznych na wysokości doszło do zwarcia w skrzynce elektrycznej. Porażonych prądem zostało trzech mężczyzn. Dwóch z nich doznało poparzeń całego ciała.

W poniedziałek 23 stycznia o godz. 23.51 dyżurny Komendy Powiatowej PSP w Świebodzinie otrzymał sygnał z monitoringu pożarowego w zakładzie pracy ul. Zachodniej w Świebodzinie. Na miejsce zostały wysłane trzy zastępy straży pożarnej.

Kiedy strażacy dotarli na miejsce, okazało się, że podczas prowadzonych prac elektrycznych na wysokości, doszło do zwarcia w skrzynce elektrycznej. W wyniku czego trzech pracowników firmy zostało porażonych prądem. Dwóch mężczyzn doznało poparzeń całego ciała, natomiast jeden miał poparzoną lewą rękę. Na miejsce zostało wezwane pogotowie, które zabrało poszkodowanych mężczyzn do szpitala.

Chociaż spaleniu uległa jedynie skrzynka elektryczna i nie doszło do pożaru w zakładzie, to konieczna była ewakuacja pracowników zakładu. Wszystko przez to, że w budynku panowało zadymienie. Hala została przewietrzona i sprawdzona przez strażaków. Kiedy służby stwierdziły, że nie ma żadnego zagrożenia, pozostali pracownicy mogli wrócić do środka.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości