Ktoś strzelał z wiatrówki do figury Jezusa przy kościele

24 stycznia 2023, 14:01, red
fot. Krzepielów - Społeczność lokalna
Mieszkańcy wsi Krzepielów w powiecie wschowskim są oburzeni. Ktoś strzelał z wiatrówki do figury Jezusa znajdującej się przy miejscowym kościele, zniszczone zostały również lustra drogowe. Sprawą zajmuje się policja, która prowadzi postępowanie pod kątem obrazy uczuć religijnych.

W poniedziałek 23 stycznia policjanci z komisariatu policji w Sławie przyjęli zgłoszenie dotyczące uszkodzenia figury Jezusa znajdującej się przy kościele w miejscowości Krzepielów w powiecie wschowskim.

Jak się okazało, ktoś strzelał do figury Jezusa z wiatrówki. Świadczą o tym dwie dziury, które powstałe w figurze. Jednak na tym nie koniec. Celem tej osoby były również lustra stojące na skrzyżowaniu przy wjeździe do szkoły. Te również zostały podziurawione.

Policja prowadzi postępowanie w tej sprawie pod kątem obrazy uczuć religijnych. Zgodnie z artykułem 196 kodeksu karnego „kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat”.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości