Samorząd województwa wspiera młode talenty

10 grudnia 2020, 18:09
źródło: lubuskie.pl
340 młodych uczniów z południa województwa lubuskiego otrzyma stypendia w ramach programu „Lubuskie Talenty”. Uczniowie z podstawówek dostaną po 600 złotych miesięcznie, a z liceum po 800.

To już kolejna edycja programu „Lubuskie Talentu”. Po raz kolejny okazało się, że nie brakuje zdolnych uczniów w naszym regionie, ponieważ pomimo podniesienia wymagań, które dotyczyły poziomu średniej ocen (5,33), wpłynęło ponad 700 zgłoszeń. Spośród nich komisja wyłoniła 340 najlepszych, czyli tych wyjątkowo uzdolnionych w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, informatycznych lub języków obcych.

- Bardzo serdecznie dziękuje, że jesteście ambasadorami „Lubuskich Talentów. To największy i najbardziej prestiżowy program stypendialny dla uczniów szkół podstawowych i liceów w historii województwa – mówił wicemarszałek Łukasz Porycki, wręczając stypendia w IV Liceum Ogólnokształcącym w Zielonej Górze. - Wierzę, że stypendia pomogą rozwijać Wasze umiejętności, ale także pasji. Często idzie to zresztą w parze. Pieniądze zostaną z pewnością świetne wydane – przekonywał wicemarszałek Łukasz Porycki.

Stypendyści z podstawówek otrzymają przez 600 zł przez 10 miesięcy, czyli 6 tys. zł. W ręce licealistów powędruje 800 zł przez 10 miesięcy, czyli 8 tys. zł. Przez ten cały czas uczniowie będą podlegać opiece nauczyciela. - Nie ma nic lepszego, niż inwestycja w młodych ludzi, bo zwraca się ona wielokrotnie, co pomaga m.in. w rozwoju regionu - podsumował wicemarszałek Łukasz Porycki.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości