Lubuska KAS znów w akcji. Zlikwidowano salo nielegalnych gier

3 lutego 2023, 13:23
źródło: Lubuski Urząd Celno-Skarbowy w Gorzowie Wlkp.
Nawet 100 tysięcy złotych kary za posiadanie jednego tylko automatu służącego do nielegalnych gier hazardowych może zapłacić właściciel kontenera, który odwiedzili funkcjonariusze lubuskiej Służby Celno-Skarbowej.

Na terenie jednej z wiosek w powiecie słubickim stał kontener, który reklamował się jako miejsce gier logicznych.  Funkcjonariusze lubuskiej Służby Celno-Skarbowej do nielegalnego salonu gier weszli, udając zwykłych graczy.

W kontenerze były 3 nielegalne automaty gotowe do prowadzenia na gier hazardowych. Przeprowadzone na nich eksperymenty potwierdziły, że gry prowadzone są o wygrane rzeczowe lub pieniężne oraz w celach komercyjnych i zawierają elementy losowości

Jakie kary grożą sprawcom?
Za posiadanie nielegalnych automatów grożą kary w wysokości 100 tys. zł od jednego urządzenia. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale także osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal. Natomiast za organizowanie gier hazardowych oprócz grzywny, grozi również kara pozbawienia wolności do 3 lat lub obie kary łącznie.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości