Zielona Góra: Kamery monitoringu zarejestrowały moment zderzenia dwóch pojazdów

15 lutego 2023, 11:32
Źródło: monitoring miejski w Zielonej Górze
Monitoring na ulicach Zielonej Góry bardzo często rejestruje różnego rodzaju zdarzenia. Tak też było w nocy z soboty na niedzielę w samym centrum miasta. Mimo niewielkiego ruchu doszło tam do zderzenia dwóch pojazdów.

W minioną niedzielę, 12 lutego w nocy, około godziny 3.30 na skrzyżowaniu ulic Bohaterów Westerplatte i Ułańskiej zderzyły się dwa pojazdy seat i skoda. W ustaleniu okoliczności i przebiegu zdarzenia, a także określeniu sprawcy tego zdarzenia pomógł monitoring miejski. 

- Pomimo małego natężenia ruchu i stosunkowo dobrej widoczności, kierujący seatem nie zachował należytej ostrożności. Mężczyzna wjechał na skrzyżowanie i doprowadził do zderzenia ze skodą jadącą ulicą Bohaterów Westerplatte. Siła uderzenia była na tyle duża, że skoda zniszczyła barierki zabezpieczające chodnik i uszkodziła jedną z latarni - mówi podinspektor Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Sprawca kolizji został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł, a na jego konto trafiło dodatkowo jeszcze 10 punktów karnych.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości