On na zakazie, ona poszukiwana. Jechali wężykiem bocznymi drogami

22 lutego 2023, 09:41, Marcin Kluwak
foto: Lubuska Policja
Bocznymi drogami, zapewne, aby uniknąć kontroli drogowej, jechali swoją mazdą. Ona poszukiwana przez policję, on - z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów. Policjanci patrolujący okolice zauważyli auto, którego kierowca miał trudności z utrzymaniem jazdy na wprost.

Policjanci, którzy tego dnia pełnili służbę w Krzeszycach, postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Już po pierwszej wymianie zdań było jasne, że kierowca jest nietrzeźwy. 

- Wykonane badanie, wykazało, że miał on ponad promil alkoholu w organizmie. To jednak nie koniec. Po sprawdzeniu 39-latka w policyjnych systemach, na jaw wyszło, że posiada on aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych - opowiada Klaudia Biernacka z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie. 

Kontrola trwała dalej. W aucie znajdowała się także partnerka mężczyzny. Jej sprawdzenie w systemie dało wynik „poszukiwania” do odbycia kary pozbawienia wolności. 

- W taki oto sposób, para zakończyła swoją podróż. Zostali zatrzymani i doprowadzenia do jednostki. 34-latka musiała pożegnać się ze swoim partnerem, gdyż prosto z sulęcińskiej Komendy pojechała do zakładu karnego. 39-latek łamiąc sądowy zakaz, a także siadając za kierownicę w stanie nietrzeźwości musi liczy się z karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności - wylicza Klaudia Biernacka.

Orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów dla 39-latka może zostać przedłużony.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości