Okradał skarbonkę w kosciele. Nagrały go kamery

23 lutego 2023, 12:06, Marcin Kluwak
foto: KMP w Gorzowie Wielkopolskim
W skarbonce było 500 złotych, ale funkcjonariuszom udało się odzyskać połowę. Reszta zapewne została wydana w pobliskim sklepie. Znany gorzowskiej policji 56-latek włamał się do kościoła, ale chyba nie przypuszczał, że obserwują go kamery monitoringu.

W sobotę, 18 lutego, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie otrzymał zgłoszenie o włamaniu do skarbonki i kradzieży pieniędzy z kościoła. Całe zdarzenie zostało nagrane przez kamery monitoringu. Na nagraniu widać jak mężczyzna wchodzi do świątyni, a następnie kradnie pieniądze ze skarbonki na datki.

- Przez kilka chwil, na kolanach, próbował dostać się do środka. Ostatecznie mężczyzna ukradł pieniądze. W środku znajdowało się około 500 zł. Zapis został zabezpieczony przez policjantów. Wizerunek nie wskazywał jednak na osobę, która mogłaby być policjantom znana z innych przestępstw – mówi Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Kryminalnym udało się ustalić tożsamość mężczyzny. Okazało się, że jest to mieszkaniec jednej z podgorzowskich miejscowości.

- 56-latek został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu. Policjanci potwierdzili, że mężczyzna dotychczas nie był notowany. Nie potrafił jednak w żaden sposób wytłumaczyć swojego zachowania - dodaje Jaroszewicz.

Funkcjonariusze odzyskali 250 złotych. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi mu do 10 lat więzienia.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości