Niebezpieczny pożar. Wszystko zaczęło się od grilla

4 maja 2023, 12:22
fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Zaborze
Do niebezpiecznego pożaru doszło w środę 3 maja w Droszkowie koło Zielonej Góry. Od grilla węglowego zapaliła się trawa oraz znajdujące się obok tuje. Ogień bardzo szybko się rozprzestrzeniał, a płomienie sięgały kilkunastu metrów nad ziemią. Na miejsce zostały wysłane trzy zastępy straży pożarnej.

W środę 3 maja o godz. 18.06 dyżurny zielonogórskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze traw i żywopłotu przy ul. Jesionowej w Droszkowie. Na miejsce zostały wysłane trzy zastępy straży pożarnej.

Kiedy pierwsze zastępy dotarły na miejsce, ogień obejmował nie tylko trawę, ale również rosnące tuż obok tuje. Płomienie sięgały kilkunastu metrów. Jak się okazało, wszystko przez grilla, którego domownicy urządzili w ogródku.

- Zapalił się grill węglowy. Ogień szybko się rozprzestrzenił, przez co zajęła się trwa oraz tuje - komentuje Piotr Kowalski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Zielonej Górze.

Strażakom udało się szybko ugasić pożar. Mieszkańcy mogą mówić o dużym szczęściu, ponieważ nikomu nic się nie stało, a ogień nie przedostał się na dom.

Strażacy przypominają o zasadach bezpiecznego grillowania. Podkreślają, żeby bezpośrednim sąsiedztwie grilla miejmy zawsze przygotowaną butelkę z wodą, przy pomocy której będziemy mogli skutecznie przygasić płomień. Ważne jest również to, żeby  do rozpalania nie używać substancji łatwo zapalnych poza typowymi rozpałkami, które możemy kupić w sklepach. Natomiast przed powrotem do domu, należy sprawdzić czy grill został dokładnie zgaszony. 


Podziel się


Komentarze