Policjant pobił partnerkę podczas domowej imprezy

22 maja 2023, 10:16
fot. archiwum
W miniony weekend podczas domowej imprezy policjant ze Świebodzina pobił swoją partnerkę. Kobieta trafiła do szpitala, a mężczyzna usłyszał zarzuty. Ponadto policjant został zawieszony, rozpoczęła się procedura jego wydalenia ze służby.

W minioną sobotę 20 maja policjant z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie wraz ze swoją partnerką urządzali grilla w swoim domu w miejscowości Grodziszcze. W trakcie zabawy, mężczyzna dotkliwie pobił kobietę.

Na miejsce została wezwany policyjny patrol i pogotowie ratunkowe. Poszkodowana kobieta trafiła do szpitala, natomiast funkcjonariusz został zatrzymany i przewieziony do komendy celem przesłuchania.

Policjant ze świebodzińskiej policji usłyszał zarzuty. - Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie przedstawiła 49-letniemu funkcjonariuszowi policji zarzuty dotyczące spowodowania obrażeń poniżej dni 7 oraz kierowania gróźb w stosunku do swojej partnerki. W stosunku do podejrzanego zastosowano dozór oraz zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej. W zakresie jednostki prowadzącej postępowanie, z uwagi na zagwarantowanie obiektywizmu, decyzję podejmie Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze – komentuje Ewa Antonowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

Funkcjonariuszowi grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto czekają go również konsekwencje służbowe, grozi mu wydalenie ze służby. Jak ustaliliśmy, policjant po przedstawieniu zarzutów został zawieszony w czynnościach. Trwa cała procedura administracyjna charakterystyczna w tego typu sytuacjach.

Jednak według nieoficjalnych informacji, partnerka funkcjonariusza po tym jak opuściła szpital, w poniedziałek 22 maja wycofała swoje zeznania dotyczące pobicia. Prokuratura, póki co nie komentuje tej informacji.

Policjant, który pobił kobietę to funkcjonariusz z wieloletnim stażem, był też komendantem komisariatu w Sulechowie, W ostatnim czasie pracował w wydziale dochodzeniowym Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości