Po pijaku dachował oplem. Przed policjantami ukrył się w pokrzywach

24 maja 2023, 09:44, Marcin Kluwak
fot. Lubuska policja
Policjanci z Nowej Soli zatrzymali 39-letniego mężczyznę, który dachował oplem, a następnie ukrył się przed funkcjonariuszami w pokrzywach. Nie dość, że kierowca był pijany, to jeszcze posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów i był poszukiwany. Grozi mu do 2 lat więzienia.

W poniedziałek 22 maja około godziny 19 policjanci z Nowej Soli otrzymali zgłoszenie, że ulicami Nowego Miasteczka jedzie zygzakiem samochód marki opel, a kierowca jest prawdopodobnie pod wpływem alkoholu.

Kiedy policjanci dotarli na miejsce zgłoszenia, auto znajdowało poza drogą na dachu. Funkcjonariusze sprawdzili czy w rozbitym aucie nikt nie potrzebuje pomocy. Okazało się, że kierowca uciekł do lasu i ukrył się przed policjantami w pokrzywach.

- Kierowca opla został zatrzymany, było czuć od niego silną woń alkoholu. Została mu pobrana krew do dalszych badań. Dodatkowo systemy policyjne wykazały, że 39-letni mieszkaniec gminy Bytom Odrzański posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów za wcześniejszą jazdę w stanie nietrzeźwości oraz jest poszukiwany do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności. Kierujący zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty – komentuje Justyna Sęczkowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli.

Auto zostało odholowane na koszt właściciela. 39-latkowi grozi do 2 lat więzienia za jazdę pod wpływem alkoholu, wysoka grzywna i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenia.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości