Droga do Ciborza w końcu doczeka się remontu

11 grudnia 2020, 14:25
Tu na razie jest dziura na dziurze, ale mamy dobra wiadomość dla wszystkich kierowców poruszających się na odcinku Skąpe – Cibórz. Już w najbliższy poniedziałek, na 720-metrowym, najbardziej zniszczonym odcinku drogi rozpocznie się remont.

Na to wielu kierowców czekało latami. Każdy, kto choć raz miał tę wątpliwą przyjemność przejechać tą drogą, doskonale wie, że potrzebuje ona remontu. Nawierzchnia drogi jest bardzo zniszczona, pobocza są silnie zdeformowane i zarośnięte trawą. Wzdłuż drogi rosną też stare drzewa, które stanowią duże niebezpieczeństwo dla poruszających się pojazdów, ograniczają również silnie skrajnie drogi.

Remont drogi wykona miejscowa firma – Drogobud ze Świebodzina. Całość ma kosztować niewiele ponad 320 tysięcy złotych. Drogowcy na plac budowy mają wejść w poniedziałek, 14 grudnia. Tego dnia kierowcy będą mogli jeszcze przejechać w ruchu wahadłowym, natomiast we wtorek i środę (15 i 16 grudnia) droga będzie wyłączona całkowicie z ruchu i wyznaczony zostanie objazd.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości