Płonie hala z toksycznymi odpadami. "Zostańcie w domu i zamknijcie okna!"

22 lipca 2023, 16:51, Marcin Kluwak
fot. KM PSP Zielona Góra
W Zielonej Górze doszło do pożaru hali, w której były od lat składowane niebezpieczne odpady. Nad miastem unoszą się chmury czarnego dymu, które mogą być toksyczne. Dlatego strażacy apelują do mieszkańców, aby zostali w domach i pozamykali okna.

W sobotę o godz. 15.29 dyżurny Komendy Miejskiej PSP w Zielonej Górze otrzymał zgłoszenie o pożarze hali przy ul. ul. Przylep-Zakładowa, w której składowane są materiały niebezpieczne. Na miejsce zostało wysłanych łącznie 19 zastępów straży pożarnej.

Kiedy pierwsze zastępy dotarły na miejsce, hala była całkowicie objęta ogniem i unosiły się kłęby czarnego dymu. - Bardzo prosimy mieszkańców Przylepu i okolic, aby zamknęli się w domach i szczelnie pozamykali okna. Chmura, która unosi się nad miastem, jest chmurą toksyczną. Dopóki nie uda się opanować sytuacji i ugasić ognia, prosimy o pozostanie w domach – apeluje Arkadiusz Kania, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie.

W akcji gaśniczej bierze udział również samolot, który wykonał kilka zrzutów wody. Sytuacja wciąż nie jest opanowana. Do Zielonej Góry została ściągnięta również grupa chemiczna z Gorzowa.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości