Z ogrodzonego terenu robili sobie wybieg dla psów. Mieszkańcy rzucają w nich jajkami

23 lipca 2023, 19:10, Oprac.: Marcin Kluwak
Image by Ralph from Pixabay/Zdjęcie ilustracyjne
Takie rzeczy tylko w Gorzowie. Na jednym z osiedli mieszkaniowych, plac zabaw został zamieniony w wybieg dla psów. Mieszkańcy skarżą się, że przeszkadza im bardzo ujadanie czworonogów. Jak przyznają, natężenie decybeli jest nie do wytrzymania. Do takiego stopnia, że niektórzy postanowili rzucać jajkami we właścicieli psów.

Do redakcji lokalnego portalu gorzowianin.com napisała czytelniczka, która w imieniu mieszkańców bloków przy ul. Popławskiego w Gorzowie zwraca uwagę na to, że miejsce, gdzie kiedyś znajdował się plac zabaw, zostało zamienione w wybieg dla psów. 

Pomiędzy blokami funkcjonował ogrodzony plac zabaw, z którego w pewnym momencie zostały zdemontowane huśtawki. Zniknęła jednocześnie piaskownica i pozostałe wyposażenie. Zostały tylko ławki i płot. Ten fakt szybko wykorzystali właściciele psów, który z ogrodzonego terenu zrobili wybieg dla swoich pupili.

- Przez to my, mieszkańcy bloków przy ul. Popławskiego nie są w ostatnim czasie w stanie otworzyć w ciągu dnia okna. Hałas generowany przez sforę psów w letni dzień, nawet czasami przy zamkniętych oknach, jest po prostu nie do wytrzymania – opowiada czytelniczka.

Kobieta podkreśla, że nie bez powodu takie wybiegi dla czworonogów są budowane w ustronnych miejscach, a nie powstają pod oknami bloków. Dlatego hałas, który jest spowodowany przez psy, nie pozwalają na odpoczynek czy obejrzenie telewizji we własnych mieszkaniu.

Rzucają z balkonów jakami

- Dochodzi już do chorych sytuacji. Mieszkańcy, którzy mają dosyć ciągłego szczekania, rzucają jajkami z balkonów we właścicieli psów – przyznaje czytelniczka.

Gorzowianka podkreśla, że próba interwencji w Spółdzielni Mieszkaniowej „Górczyn” zakończyła się fiaskiem. Mieszkańcy bloku nie wiedzą, czy w tym miejscu ponownie powstanie plac zabaw, czy może ogrodzenie zostanie usunięte i nielegalny wybieg dla psów zostanie zlikwidowany.

- Proszę o interwencję w imieniu mieszkańców, ponieważ lato jeszcze potrwa, a spółdzielni się nie spieszy ze zrobieniem porządku na osiedlu – apeluje na łamach portalu gorzowianin.com czytelniczka.

Źródło: gorzowianin.com


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości