Pijany ojciec zabrał do auta dwójkę małych dzieci. Doszło do wypadku

19 sierpnia 2023, 11:32, Marcin Kluwak
fot. Lubuska policja
Kompletnie pijany 31-latek wsiadł za kierownicę volkswagena i zabrał do auta dwójkę synów – w wieku 6 i 9 lat. Mężczyzna w miejscowości Zwierzyn stracił panowanie nad autem, uderzył w ogrodzenie i słup, a następnie dachował. Dzieci zostały zabrane do szpitala, natomiast 31-latek został zatrzymany do wytrzeźwienia.

Wszystko wydarzyło się w piątek 18 sierpnia po godz. 17 w miejscowości Zwierzyn w powiecie strzelecko- drezdeneckim. Kierujący osobowym volkswagenem passatem wjeżdżał do Zwierzyna od strony Łącznicy, na łuku drogi zjechał na pobocze, a następnie uderzył w ogrodzenie i słup. Auto dachowało.

- W pojeździe oprócz 31-letniego kierowcy podróżowała również dwójka małych dzieci w wieku 6 i 9 lat. Okazało się, że mężczyzna kierujący volkswagenem jest kompletnie pijany, miał w swoim organizmie 2,2 promila alkoholu. Poszkodowane dzieci zostały przetransportowane do szpitala – opowiada Tomasz Bartos, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich.

Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia. Następnie zostaną przeprowadzone z nim czynności procesowe podczas których usłyszy zarzuty. 31-latkowi grozi do 2 lat więzienia.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości