Przed szpitalem w Zielonej Górze stanęły kontenery

17 listopada 2020, 17:27, red
Do Szpitala Uniwersyteckiego dotarły dziś kontenery do triażu przekazane przez polski rząd. To efekt rozmów marszałek Elżbiety Anny Polak z b. premier Jadwigą Emilewicz.

Przypomnijmy o zaopatrzenie Szpitala Uniwersyteckiego w kontenery do triażu marszałek Elżbieta Anna Polak zaapelowała do polskiego rządu. Na ten apel odpowiedziała b. premier Jadwiga Emilewicz, która zapewniła, że jeszcze w tym tygodniu kontenery dotrą do Zielonej Góry. Dziś cenna przesyłka dotarła na miejsce.

- Bardzo dziękujemy, tylko taka dobra współpraca ponad podziałami politycznymi i ponad granicami pozwoli nam wygrać z pandemią – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak. Kontenery zastąpią stojące przed szpitalem namioty do triażu. - Przyjechały w samą porę- w taką listopadową pogodę warunki triażu w namiotach były już delikatnie mówiąc „trudne”- dodaje marszałek.

Dwa podwójne kontenery, które stanęły przed wejściem głównym do szpitala oraz przed okulistyką i laryngologią będą służyły weryfikacji wszystkich osób przed wejściem do lecznicy. Wszystko po to, aby jak najbardziej wyeliminować ryzyko przedostania się do placówki zakażonych COVID-19. Zdarzało się, że takie osoby wchodziły do obiektu i kierowały się np. na SOR. Drugie kontenery będą poczekalniami dla pacjentów z uwagi na coraz niższe temepratury ponujące na dworze.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości