Wrzucił granat do pieca w domu. Doszło do wybuchu

28 sierpnia 2023, 11:27, Marcin Kluwak
fot. Lubuska policja
W miejscowości Smardzewo w powiecie świebodzińskim doszło do wybuchu na terenie jednej z posesji. Okazało się, że mężczyzna wrzucił do pieca granat, który eksplodował. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Posesję zabezpiecza patrol saperski, ewakuowano też okolicznych mieszkańców, ponieważ odnaleziono jeszcze jeden niewybuch.

W niedzielę 27 sierpnia o godz. 20.39 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie otrzymał zgłoszenie o wybuchu na terenie jednej z posesji w miejscowości Smardzewo. Na miejsce zostały wysłane dwa zastępy straży pożarnej oraz policyjny patrol.

Według nieoficjalnych informacji, kiedy służby dotarły na miejsce, okazało się, że mężczyzna wrzucił do pieca granat, który następnie eksplodował. Na szczęście nikomu nic się nie stało. - Potwierdzam, że na terenie jeden z posesji w miejscowości Smardzewo doszło do wybuchu. Niestety nie mogę udzielać więcej informacji na temat tego zdarzenia, ponieważ postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie – komentuje Kinga Nowak z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie.

Podczas przeszukania posesji, odnaleziono jeszcze jeden niewybuch z czasów II wojny światowej. Dlatego też na miejsce został wezwany patrol saperski. - Mieszkańcy pobliskich domów zostali ewakuowani. Posesja jest cały czas zabezpieczana przez saperów – podkreśla Nowak.

W poniedziałek 28 sierpnia na miejscu oprócz saperów, którzy zabezpieczają posesję, działa również jeden zastęp straży pożarnej.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości