Zbezcześcił grobowiec. Policjanci szybko wpadli na jego trop

10 września 2023, 13:04, Marcin Kluwak
Źródło: Lubuska Policja
W ciągu kilku godzin zidentyfikowali i zatrzymali osobę podejrzaną o dewastację grobowca. Szacowane straty materialne wynikające z tego aktu wandalizmu mogą sięgać kilkudziesięciu tysięcy złotych.

W środę (6 września) policjanci z posterunku w Kargowej przyjęli zgłoszenie o zniszczeniu jednego z grobowców rodzinnych na cmentarzu parafialnym. Policjanci pojechali na miejsce, gdzie okazało się, że nieznany sprawca oblał pomnik substancją koloru czerwonego, najprawdopodobniej winem, a także pozostawił na płycie pustą butelkę właśnie po tym alkoholu. W toku prowadzonych czynności okazało się, że grobowiec został trwale uszkodzony i plamy po czerwonej cieczy są niemożliwe do usunięcia bez kosztownej przeróbki płyt. Pokrzywdzeni wycenili straty na co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Kargowa: zbezcześcił grobowiec. Policjanci szybko wpadli na jego trop

Policjanci z Kargowej natychmiast po zgłoszeniu przystąpili do działań, w wyniku których bardzo szybko ustalili, kiedy i w jaki sposób sprawca działał. Zaledwie po kilku godzinach od zdarzenia wytypowali, a następnie zatrzymali podejrzanego, którym okazał się 40-letni mieszkaniec Kargowej. Niezastąpione w tym przypadku okazało się policyjne doświadczenie, ale także znajomość terenu i mieszkańców.

40-latek jest znany policjantom i wcześniej był notowany za inne przestępstwa. Tym razem usłyszał zarzut zbezczeszczenie miejsca spoczynku, za co kodeks karny przewiduje do 2 lat wolności.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości