Policyjny pościg za volkswagenem. Kierowca miał trzy zakazy kierowania

11 września 2023, 09:53, Marcin Kluwak
fot. Lubuska policja
Kierujący volkswagenem pędził 100 km/h przez miejscowość Gardzko. Policjanci próbowali zatrzymać kierowcę do kontroli, ale ten zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Okazało się, że 32-latek ma na swoim koncie aż trzy zakazy prowadzenia pojazdów. Grozi mu do 5 lat więzienia. Ponadto został ukarany mandatem w wysokości 2 tys. zł.

Policjanci z ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich kontrolowali prędkość w miejscowości Gardzko. W pewnym momencie zauważyli osobowego volkswagena, którego kierowca pędził przez miejscowość mając na liczniku niemal 100 km/h.

Funkcjonariusze dali kierowcy sygnały do zatrzymania, ten je zbagatelizował, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg radiowozem. Po zjeździe z głównej drogi na drogę

kontynuowali pościg z wykorzystaniem radiowozu. Na drodze w rejonie miejscowości Rokitno udało się zatrzymać kierowcę volkswagena.

- Okazało się, że za kierownicą volkswagena siedział 32-latek, który posiadał trzy sądowe zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna został zatrzymany, trafił do policyjnego aresztu, a jego samochód na policyjny parking. 32-latek usłyszał zarzut związany z niezatrzymaniem się do kontroli i złamaniem zakazów prowadzenia pojazdów – komentuje Tomasz Bartos, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich.

Nieodpowiedzialny 32-latek został ukarany mandatem karnym za przekroczenie prędkości w wysokości 2 tys. zł. Natomiast za nie zatrzymanie się do policyjnej kontroli oraz złamanie sądowych zakazów prowadzenia pojazdów grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości