Dramatyczny wypadek na DK92. Jedna z ofiar ma urwane nogi

13 grudnia 2020, 21:10
fot. KP PSP w Świebodzinie
W niedzielne popołudnie na drodze krajowej nr 92 koło Świebodzina doszło do dramatycznego wypadku z udziałem dwóch samochodów BMW i pojazdu ciężarowego marki volvo. W wyniku wypadku ranne zostały cztery osoby. Najbardziej poszkodowany został mężczyzna, któremu urwało obie nogi na wysokości kolan. Droga była zablokowana przez ponad cztery godziny.

W niedzielę 13 grudnia około godz. 16 doszło do dramatycznego w skutkach wypadku na drodze krajowej nr 92 w rejonie miejscowości Wilków koło Świebodzina. Na miejsce została wysłana policja, straż pożarna i pogotowie.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący pojazdem marki BMW 3 zaczął wyprzedzać ciężarowe volvo, nie upewniając się czy może wykonać manewr. Kiedy zauważył, że z naprzeciwka jedzie BMW 5, chciał wrócić nas swój pas, ale kierujący wpadł w poślizg i zahaczył o naczepę ciężarówki przewożącej drewno konstrukcyjne. To spowodowało, że BMW  3 zjechało na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzyło się z prawidłowo jadącym BMW 3.

Siła uderzenia była ogromna, ponieważ BMW 3, które wyprzedzało zostało dosłownie zmiażdżone. Doszło do bocznego uderzenia, od strony pasażera. W wyniku wypadku ranne zostały cztery osoby. - Dwóm osobom z samochodu BMW 5 udzielono pomocy poprzez stabilizcję odcinka szyjnego kręgosłupa oraz wsparcie psychiczne. Kierującemu pojazdem BMW 3 znajdującemu się na tylnej kanapie auta dokonano stabilizacji odcinka szyjnego kręgosłupa i wsparcia psychicznego. Poszkodowany, który został przygnieciony pojazdem był przytomny, ale doznał złamania prawej ręki oraz aputacji urazowej dwóćh nóg na wysokości kości piszczelowej. Strażacy przed przystąpieniem do podniesienia pojazdu, na obu kończynach założyli opaski uciskowe. Po zabezpieczeniu mężczyzny i podaniu leków podniesiono pojazd przy użyciu sprzętu pneumatycznego - opowiada Dariusz Paczesny, rzecznik KP PSP w Świebodzinie.

Droga wojewódzka nr 92 była zablokowana przez ponad cztery godziny. Obecnie ruch odbywa się bez utrudnień.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości