Niebezpieczne odpady z Niemiec porzucane tuż przy granicy

22 września 2023, 12:23, Oprac. Marcin Kluwak
Źródło: WIOŚ w Zielonej Górze
Ktoś podrzucił niebezpieczne odpady w okolicach autostrady A2 przy przejściu granicznym w Świecku. Osoba odpowiedzialna za porzucenie takich odpadów może być surowo ukarana, grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 12.

Informację o znalezieniu nielegalnych odpadów przy autostradzie A2 przekazała Komenda Powiatowa Policji. Po otrzymaniu zgłoszenia, inspektorzy udali się na miejsce i przeprowadzili dokładną ocenę sytuacji. Okazało się, że odpady te składają się głównie z bitumicznej papy dachowej oraz falistych płyt azbestowo-cementowych pochodzących prawdopodobnie z prac rozbiórkowych. 

Obszar, na którym znaleziono odpady, został natychmiast ogrodzony i oznakowany taśmą ostrzegawczą. Pierwsze ustalenia sugerują, że materiały te mogły zostać przewiezione z Niemiec.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, obowiązek usunięcia odpadów spoczywa na ich posiadaczu, którym w tym przypadku jest firma Autostrada Eksploatacja S.A. 

Osoba lub osoby odpowiedzialne za porzucenie niebezpiecznych odpadów mogą ponieść surowe konsekwencje prawne. Zgodnie z przepisami, za takie przestępstwo grozi kara pieniężna w wysokości od 20 do 60 tysięcy złotych, a także kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości