(Nie) trzeźwy poranek na lubuskich drogach. Policjanci w walce z pijakami za kierownicą

28 września 2023, 10:15, Oprac.: Marcin Kluwak
Źródło: Lubuska Policja
W czwartkowy poranek funkcjonariusze policji z województwa lubuskiego rozpoczęli akcję "Trzeźwy Poranek", której głównym celem jest eliminacja z ruchu drogowego kierowców, którzy prowadzą pojazdy po spożyciu alkoholu.

Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa negatywnie na koncentrację i refleks kierowcy. W walce z nieodpowiedzialnymi kierowcami nie ustaje także policja w Nowej Soli, która niemal codziennie eliminuje z ruchu osoby łamiące przepisy.

Spowodował kolizję, nie miał uprawnień i był pijany

Podczas ostatniej akcji kontrolnej nowosolscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej aż pięciu nietrzeźwych kierowców. Niestety, jeden z nich, 32-letni kierowca forda, ustanowił niechlubny rekord. Mężczyzna najpierw wjechał w poprzedzający go pojazd, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, aby przepuścić pieszych. Szczęśliwie, nikomu nic się nie stało. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że kierowca ten nie posiadał uprawnień do kierowania. Funkcjonariusze wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Jego pojazd został odholowany na koszt właściciela, a mężczyzna będzie musiał stawić się przed sądem, aby odpowiedzieć za popełnione przestępstwo i wykroczenia.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi karą do dwóch lat pozbawienia wolności, karą grzywny na rzecz Funduszu Pomocy Osobom Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej oraz zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Źródło: Lubuska Policja


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości