Napad na taksówkarza. 24-latek skradł 900 złotych

12 października 2023, 10:01, Oprac. Marcin Kluwak
Lubuska policja
Zamówił kurs taksówką, a gdy podróż dobiegła końca, pasażer stał się agresywny. Ukradł kierowcy z portfela 900 złotych i oddalił się w nieznanym kierunku. Młody mężczyzna został szybko zatrzymany.

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, mężczyzna zamówił kurs z Żar do Wymiarek za wcześniej uzgodnioną cenę. Po zakończeniu podróży pasażer stał się agresywny, żądając zwrotu opłaty. Następnie zaatakował kierowcę, grożąc mu uszkodzeniem ciała. Wyrwał mu portfel, zabierając z niego 900 złotych, po czym uciekł z miejsca zdarzenia w nieznanej kierunku. Według poszkodowanego sprawcą był młody mężczyzna w wieku około 20-30 lat.

Działania przeprowadzone przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Iłowej doprowadziły do identyfikacji podejrzanego oraz jego miejsca zamieszkania. Policja szybko aresztowała 24-letniego mieszkańca Częstochowy. W trakcie prowadzenia czynności ustalono, że mężczyzna był również poszukiwany przez sąd w Częstochowie w związku z wyrokiem skazującym na karę pozbawienia wolności wynoszącą rok i dwa miesiące.

Napad na taksówkarza. 24-latek skradł 900 złotych

Prokurator Rejonowy w Żaganiu złożył wniosek o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego. Sąd Rejonowy w Żaganiu, w środę rano, 11 października, zastosował wobec oskarżonego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności w przedziale od 2 do 15 lat.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości