Pijany kierowca na autostradzie A2: Szybka interwencja policji

18 października 2023, 09:19, Oprac.: Marcin Kluwak
Źródło: Lubuska Policja
Sulęcińska Policja prowadzi śledztwo w sprawie 26-letniego mężczyzny, który w niedzielę, 15 października, prowadził ciężarówkę na autostradzie, będąc kompletnie pijany. Inni kierowcy zgłosili jego niebezpieczną jazdę, podczas której jego pojazd poruszał się od jednej krawędzi pasa do drugiej.

Na miejsce został skierowany patrol Policji, którego głównym zadaniem było natychmiastowe i bezpieczne usunięcie potencjalnego zagrożenia z drogi. Funkcjonariusze eskortowali ciężarówkę do najbliższego zjazdu, gdzie przeprowadzili kontrolę drogową. Jednakże próby rozmowy z kierowcą okazały się trudne, ponieważ mężczyzna nie potrafił utrzymać równowagi, a jego wypowiedzi były niezrozumiałe i bełkotliwe.

Badania wykazały, że 26-latek miał w swoim organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Został zatrzymany i przewieziony do siedziby sulęcińskiej jednostki policji, a jego pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy.

Źródło: Lubuska Policja


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości