Tragedia w liceum w Międzyrzeczu. Z okna szkoły wyskoczył 15-latek

23 października 2023, 16:04, Marcin Kluwak
fot. facebook.com/lomiedzyrzecz / archiwum
Nie żyje 15-letni chłopiec, który wyskoczył z okna Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Międzyrzeczu. Prokuratura potwierdza, że chłopiec próbował popełnić samobójstwo i wyskoczył z okna znajdującego się na drugim piętrze. Zmarł w szpitalu. Śledczy będą sprawdzać czy nie doszło do podżegania do popełnienia samobójstwa.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek 23 października w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 im. im. Heliodora Święcickiego w Międzyrzeczu. Z okna sali znajdującej się na drugim piętrze budynku wyskoczył 15-letni chłopiec, uczeń pierwszej klasy. 

Według nieoficjalnych informacji chłopiec podczas lekcji poprosił o wyjście do toalety. Otrzymał taką zgodę od nauczyciela. Wówczas 15-latek wyskoczył z okna toalety i spadł na betonowy plac. Na miejsce błyskawicznie przyjechało pogotowie, które zabrało 15-latka do szpitala. Lekarze walczyli o życie dziecka, jednak pomimo prowadzonej reanimacji zmarł w szpitalu.

Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora. Natomiast uczniowie zostali zwolnieni z lekcji i mogli wrócić do domu. Licealiści, którzy widzieli wypadek, otrzymali pomoc psychologiczną.

- 15-letni chłopiec, który wyskoczył z okna szkoły zmarł w szpitalu. Mamy tutaj do czynienia z samobójstwem. Będziemy ustalać przyczynę oraz badać wszystkie okoliczności tej tragedii. Będziemy również sprawdzać czy nie doszło do podżegania do samobójstwa - mówi w rozmowie z lubuskie24.pl Łukasz Gospodarek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie.

Ciało chłopca zostało zabezpieczone do sekcji zwłok. Śledczy zabezpieczyli szkolny monitoring. Przesłuchiwani będą również świadkowie.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości