Ukraiński kierowca zatrzymany za przewożenie siedmiu nielegalnych imigrantów

30 października 2023, 10:09, Oprac. Marcin Kluwak
Źródło: Lubuska Policja
W środę 25 października policjanci Wydziału Ruchu Drogowego krośnieńskiej komendy zatrzymali kierowcę samochodu marki BMW X5, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Okazało się, że mężczyzna przewoził w aucie siedmiu obywateli Syrii, którzy nielegalnie przekroczyli granicę Polski z Białorusią.

Policjanci prowadzili kontrolę prędkości w miejscowości Brzózka. W pewnym momencie zauważyli samochód marki BMW X5, który jechał z prędkością 78 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 kilometrów na godzinę. Funkcjonariusze dawali kierującemu sygnał do zatrzymania się, ale ten nie reagował. Zjechał na pobocze, zawrócił i próbował uciec. Policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe i po krótkim pościgu zatrzymali samochód za miejscowością Brzózka.

Gdy podeszli do auta, poznali przyczynę nerwowego zachowania kierowcy. W aucie, na złożonym tylnym siedzeniu oraz w przestrzeni bagażowej, znajdowało się siedmiu obywateli Syrii w wieku od 21 do 43 lat. Mężczyźni nie posiadali żadnych dokumentów, które potwierdzałyby legalny pobyt w Polsce.

Ukrainiec przewoził siedmiu Syryjczyków. Uciekał przed policją.

Wszyscy zatrzymani zostali przetransportowani do krośnieńskiej komendy. Pasażerowie usłyszeli zarzut przekroczenia granicy państwa z Białorusi do Polski wbrew przepisom oraz usiłowania przekroczenia granicy państwa z Polski do Niemiec. Natomiast kierowca, 40-letni obywatel Ukrainy, usłyszał zarzut udzielenia pomocy w nielegalnym przekroczeniu granicy z Polski do Niemiec.

Kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat. Pasażerowie zostaną przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej z wnioskami o wydanie decyzji o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu. Natomiast decyzją sądu, kierowca najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości