Zderzenie dwóch ciężarówek na S3

7 listopada 2023, 09:22, Anna Kluwak
fot. Pomoc Drogowa Anhol
Na drodze ekspresowej S3 pomiędzy Świebodzinem i Sulechowem doszło do zderzenia dwóch pojazdów ciężarowych. Kierujący pojazdem ciężarowym marki DAF najechał na tył pojazdu ciężarowego marki mercedes, który stał na pasie awaryjnym. Jedna osoba została ranna.

We wtorek 7 listopada o godz. 7.49 dyżurny Komendy Powiatowej PSP w Świebodzinie otrzymał zgłoszenie o wypadku na 160 km drogi ekspresowej S3 na wysokości miejscowości Rudgerzowice. Na miejsce zostały wysłane trzy zastępy straży pożarnej i policja.

Kiedy służby dotarły na miejsce, okazało się, że na pasie w kierunku Zielonej Góry doszło do zderzenia dwóch pojazdów ciężarowych. - Doszło do najechania przez pojazd ciężarowy na unieruchomiony pojazd, który uległ awarii. Droga w miejscu zdarzenia jest zablokowana – komentuje Marcin Ruciński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie.

Według wstępnych ustaleń, kierujący pojazdem ciężarowym marki DAF najechał na tył pojazdu ciężarowego marki mercedes, który stał na pasie awaryjnym ze względu na uszkodzoną oponę. Kierujący ciężarówką marki DAF został poszkodowany.

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze, droga w miejscu wypadku może być zablokowana przez co najmniej trzy godziny. Kierowcy jadący w stronę Zielonej Góry muszą korzystać z objazdów tzw. starą trójką. Zjazd z trasy S3 na węźle Świebodzin Południe, powrót na ekspresówkę w miejscowości Sulechów.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości