Lotnisko Zielona Góra-Babimost zmierza po rekord

9 listopada 2023, 10:22
Lotnisko Zielona Góra-Babimost w październiku odprawiło ponad 4 tys. osób, a od początku roku ponad 48 tys. pasażerów. To o blisko 15 tys. więcej niż w całym 2019 r., czyli do tej pory rekordowym roku dla tego lotniska.

Do końca roku pozostały jeszcze prawie dwa miesiące, ale już teraz wiadomo, że rok 2023 będzie rekordowym w historii lotniska w Babimoście. W czwartek biuro prasowe spółki Polskie Porty Lotnicze poinformowało, że w październiku lotnisko odprawiło dokładnie 4 044 pasażerów. To o 20% mniej niż w sierpniu, ale o 33% więcej niż w lipcu.

Choć w październiku obsłużono mniej pasażerów niż w miesiącach wakacyjnych, to i tak był on zdecydowanie lepszy od każdego z pierwszych pięciu miesięcy 2023 roku. Lotnisko wypracowało również wyższy wynik niż w tym samym okresie rekordowego, jak do tej pory 2019 r., kiedy lubuski port odprawił 3 345 osób.

W sezonie zimowym z lotniska w Babimoście można polecieć do Warszawy sześć razy w tygodniu, na pokładzie samolotów PLL LOT. Jedno z biur podróży uruchomiło także sprzedaż wycieczek na zimę do Egiptu z wylotem z Zielonej Góry. Oferta dostępna jest od 22 grudnia i dotyczy wakacji w egipskim kurorcie Marsa Alam.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości