Ferie zimowe 2024 w województwie lubuskim - kiedy się rozpoczynają i kiedy się kończą?

17 listopada 2023, 17:39, Oprac.: Marcin Kluwak
Ferie zimowe to czas, w którym dzieci i młodzież mogą odpocząć od szkoły i zaszaleć na całego. W województwie lubuskim ferie zimowe przypadają w ostatniej turze, czyli od 12 do 25 lutego

Tuż przed oficjalnym ogłoszeniem terminów ferii zimowych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, zawsze pojawia się pewna niepewność dotycząca tego, czy nasze województwo będzie pierwsze czy ostatnie w kolejce. Jak wiadomo, ferie zimowe 2024 są podzielone na tury dla poszczególnych regionów. Jak zatem prezentują się daty dla województwa lubuskiego? Odliczanie dni do rozpoczęcia ferii zimowych 2024 w tym regionie będzie trwało najdłużej, ponieważ województwo lubuskie włącza się do ostatniej tury.

Oficjalny termin rozpoczęcia ferii zimowych w województwie lubuskim to 12 lutego 2024 roku, a zimowy odpoczynek potrwa do 25 lutego 2024 roku.

Analizując harmonogram ferii zimowych 2024, zauważamy, że w tym samym czasie swoje zimowe wakacje rozpoczną uczniowie z województwa kujawsko-pomorskiego, małopolskiego, wielkopolskiego i świętokrzyskiego.

Praktycznie każde ferie zimowe to okres, w którym największą popularnością cieszą się apartamenty w górach. Rodziny decydują się na nie głównie ze względu na wysoki komfort wypoczynku oraz różnorodne atrakcje turystyczne dostępne w górach. Okazuje się jednak, że ferie zimowe 2024 w województwie lubuskim można spędzić równie interesująco. Zanim jednak zaplanujesz swój zimowy urlop na Ziemi Lubuskiej, warto sprawdzić dokładne daty tego okresu.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości