Lubuskie. Kolejny pożar pustostanu. Nie żyją dwie osoby

25 listopada 2023, 13:48, Marcin Kluwak
fot. OSP Nowiny Wielkie / zdjęcie poglądowe
Dwóch mężczyzn zginęło w pożarze pustostanu, który w piątkowy wieczór wybuchł w Ośnie Lubuskim w powiecie słubickim. Paliło się jedno z pomieszczeń w opuszczonym budynku przy ulicy Kopernika. Po ugaszeniu pożaru strażacy odnaleźli zwłoki dwóch mężczyzn.

Okoliczności pożaru obecnie są wyjaśniane, ale można domniemywać, że bezdomni, którzy przebywali w opuszczonym budynku, chcieli się ogrzać i rozpalili ognisko. W piątkowe popołudnie temperatury na zewnątrz spadły w okolicę zera. Do pożaru doszło około godziny 17:30. 

- Sam pożar nie był duży i został bardzo szybko ugaszony przez strażaków, którzy jako pierwsi przybyli na miejsce zdarzenia-  powiedział mł. brygadier Arkadiusz Kaniak, rzecznik prasowy KW PSP. - Po ugaszeniu pożaru i oddymieniu pomieszczeń strażacy odnaleźli zwłoki dwóch osób - dodaje Kaniak. 

Jak informuje słubicka policja, okoliczności pożaru i jego przyczyna są badane pod nadzorem prokuratora. Na miejscu długo pracowała ekipa dopchodzeniowo-śledcza.

To kolejny tragiczny pożar w lubuskim

W piątek do pożaru pustostanu doszło też w Torzymiu, w powiecie sulęcińskim. Tam po ugaszeniu strażacy również znaleźli zwęglone zwłoki, najprawdopodobniej osoby bezdomnej. 


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości