Tymczasowy most w Kostrzynie nad Odrą zamknięty! Trwa podjęcie niewybuchu

27 listopada 2023, 11:30, Anna Kluwak
fot. Lubuska policja
Tymczasowy most na rzece Warcie w Kostrzynie nad Odrą został zamknięty. Wszystko przez podnoszenie niewybuchu, który został odnaleziony podczas prac przy budowie nowego mostu. Na miejscu są saperzy.

W piątek 24 listopada podczas prac ziemnych przy budowie przyczółka nowego mostu na Warcie w Kostrznie nad Odrą został wykopany niewybuch, sporych rozmiarów pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej. Niewybuch znajduje się od strony miasta, kilka metrów od jezdni.

- Wykonawca nowego mostu, firma Warbud, poinformowała, że ma podpisany kontrakt na ewentualne prace saperskie z firmą z Gdańska, która podejmie prace w poniedziałek. Do tego czasu teren będzie nadzorowany przez służby. Być może zostanie podjęta decyzja o chwilowym wstrzymaniu ruchu na moście tymczasowym podczas załadunku niewybuchu na pojazd saperski – informował w piątek Urząd Miasta Kostrzyn nad Odrą.

W poniedziałek 27 listopada na miejsce dotarli saperzy i podjęto decyzję o podjęciu niewybuchu. Jak informuje kostrzyński magistrat, podjęcie niewybuchu planowane jest w godzinach 11.30 – 12.00 , co wiązać się będzie z zamknięciem mostu tymczasowego na rzece Warcie.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości